ABOUT

69b6fb7083e811e2a73f22000a9e28ad_7
[TUR] İstanbul Koşu Kuvvetleri (İKK), koşmayı seven, şehrin merkezinde spor yapacak her fırsatı değerlendiren, İstanbul’daki “tuhaf” yapılaşmanın kendilerine engel olamayacağını göstererek bu spor aşklarını devam ettirmeye çaba gösteren gençlerden oluşmaktadır.

Amatör bir ruhla kurulan grupta bankacıdan mimara, avukattan tasarımcıya, doktordan sanat galerisi yöneticisine, spordan bağımsız birçok daldan insan bulunmaktadır. Fakat bu kişiler için koşu, bir spor dalından ziyade bir tutku, hatta bir hayat tarzıdır. Kısacası İKK bir koşu grubundan ziyade bir “takımdır”.

İKK, bir yandan da değişik yarışlarda çocukların eğitim ve gelişimine katkıda bulunan STK’lar adına yardım toplamayı kendisine görev edinmiştir.

2012 yılının Eylül ayından beri İstanbul’un birçok değişik semtinde koşmaktadırlar. Şu anda kuruluşundan beri devam etmekte olan İKK Perşembe akşamı koşularına ek olarak Salı akşamları Anadolu yakasında, Pazar sabahları ise İzmir Güzelbahçe ve Urla’da koşular düzenlenmektedir.


[ENG] İstanbul Koşu Kuvvetleri (literally meaning ‘Running Forces of İstanbul’) are a tight group of spirited young adults who enjoy running and various other urban athletics. The group’s primary aim is to seize every opportunity to exercise within the context of the city and to promote athletics via fundraising activities primarily aimed at NGOs focused on children’s education and development.

We have been running through the diverse landscape of Istanbul since September of 2012 and continue our journeys with weekly meets. We look forward to running with you too!