MANIFESTO

 1. Spora başlamadan önce muhakkak bir sağlık kontrolünden geçmenizi tavsiye ederiz. Aktivitelerimizde yaşanacak hiçbir sağlık problemi bizim sorumluluğumuzda değildir.
 2. Koşularımız herkese açıktır.
 3. Koşu yeri ve saati Pazartesi akşamları sosyal medya hesaplarımızdan duyurulur.
 4. Buluşma Perşembe akşamları 19:45’tedir. Haftasonları ise arada sırada ek koşular düzenlenir.
 5. Duyurduğumuz saat koşuya başlama saati değil, buluşma saatidir. Herkesin gelmesi için yaklaşık 15 dakika beklenir ve ısınmaya başlanır.
 6. Koşu mesafeleri hafta içleri 5 ve 8 km’dir. Yarışlara hazırlık dönemlerinde ve haftasonları ise 19-20 kilometrelere kadar çıkabilir.
 7. Olağanüstü hal ilan edilmediği sürece hava durumu ne olursa olsun koşularımız yapılacaktır.
 8. Yanınızda koşu sonrası için kuru giyecekler getirmeniz tavsiye edilir.
 9. Her koşuda muhakkak eşya bırakacak bir yer önceden ayarlanmış olur. Fakat kayıplar müessesemizin sorumluluğunda değildir.
 10. İKK üyeleri fotoğraflarda çok havalı ve profesyonel duruyor olabilirler fakat çoğu sizler gibi amatör ve bu işi yalnızca eğlence için yapan insanlardan oluşur.
 11. Birkaç İKK’lı dışında Usain Bolt hızında koşan grup üyesi yoktur. Kilometre hızı ortalama 5:30-6 dakikadır. Önden gidenler kendi tempolarında hep beraber, geriden gelenler ise yavaş, yavaş, sohbet edebilecek bir hızla koşarlar.
 12. Bir önceki maddeye bağlı olarak, bir İKK’lı diğer arkadaşlarının koşu temposuna her zaman saygı gösterir. Önden gidenler geriden gelenlere gerektiği yerde destek olur ve onları beklerler.
 13. Diyelim hiç mi hiç koşamadınız ve en geride kaldınız; bitiş noktası önceden belirli olduğundan ve genelde başlangıç noktasıyla aynı yerde olduğundan cebinizde bulunduracağınız 10 TL veya Akbil ile bitiş noktasına dönebilirsiniz.
 14. Yanımızda yeni insanlar görmekten her zaman mutluluk duyarız ve hepinizi koşularımıza bekleriz.